sobota, 4 września 2010

Henryspenncer - The Shelter Days


This little gem was already posted at my other place, Stoner Rock Is Here To Stay.
Henryspenncer is an one-man project by Valentin from France. This guy plays some great Atmospheric Psychedelic Doom with Metal and even Americana influences. (Valentin knows how to play slide guitar!) According to MySpace Henryspenncer is inspired by the following: Neil Young's Dead Man, Titan, Grails, Six Organs Of Admittance, Metallica, Across Tundras, Kyuss, Barn Owl, Headdress, The Black Angels and Earth.
The result is The Shelter Days, a free download EP that is truly great. It really has a creepy/sombre sphere. The music is some sort of indefinable, but it is awesome! You have to take my word for that. I guess you have to experience this EP for yourself. Enjoy these strange vibes! Valentin is working now on an album called To The Timeless Valley. It will be released soon!


_______________________________________________________________

Ten mały diament był już wstawiony na mojego bloga Stoner Rock Is Here To Stay. Henryspenncer jest jednoosobowym projektem utworzonym przez Valentina z Francji. Ten gość gra świetny atmosferyczny psychodeliczny doom z metalem i można w nim odnaleźć nawet wpływy z Americany. (Valentin wie jak grać na gitarze przy użyciu slide'u).Zgodnie z MySpace-em, Henryspencer czerpie inspiracje z kapel takich jak Neil Young's Dead Man, Titan, Grails, Six Organs Of Admittance, Metallica, Across Tundras, Kyuss, Barn Owl, Headdress, The Black Angels and Earth.
Rezultatem jest The Shelter Days, darmowa epka do ściągnięcia która jest naprawdę niesamowita. Ma swoją bardzo niepokojącą stronę. Muzyka ta jest ciężka do zdefiniowania, ale pomimo to niesamowita. Musicie mi zaufać i doświadczyć sami tej epki. Valentin pracuje teraz nad nowym albumem The Timeless Valley który będzie wypuszczony już niedługo!

Henryspenncer - The Shelter Days (2009)

Download

MySpace

1 komentarz:

  1. neil young z dead menem jest tu ewidentną inspiracją, chociaż motywy zostały zagrane dużo niżej i bardziej tajemniczo. (całe szczęście że jest to ten przejaw twórczości younga który lubię) warto dodać, że jeżeli jest to doom to bardzo przyjazny otoczeniu - głównie przez brak growli i wokalu w ogóle. troche szaleństwa pojawia się w utorze czwartym i trochę mi to zalatuje muzą z terminatora 2(naszczęście szybko sie kończy, bo ten metaliczny posmak psuje nieco atmosferę) ogólnie niezły projekt;)

    OdpowiedzUsuń